مهر, 1399 بدون نظر اخبار, اخبار موسسه

طرح ملی پنجشنبه‌های تکریم در راستای شناسایی و تکریم خانواده معظم شهدا، ایثارگران، چهره‌های ماندگار، نخبگان روز پنجشنبه با حضور در منزل شهید مدافع حرم مهدی قاضی خانی درشهرستان قرچک استان تهران آغاز شد.

این دیدار با حضور محمدرضا قنبرطلب مدیرعامل موسسه مبشران نور ، حجت الاسلام مجتبی تختی پور معاون فرهنگی ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان تهران ، سردار حمید کمالی از فرماندهان دفاع مقدس ، دکتر مهدی رحمتی و دکتر احمد صادقی مدیران موسسه هادیان ، میثم طاهر آبادی رییس اتحادیه موسسات قرآنی استان تهران ، مهندس دارا نثاری نماینده معاونت تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دیگر مسئولین منطقه و شهرستان قرچک در منزل خانواده «شهید مدافع حرم مهدی قاضی خانی» برگزار شد.

این اولین هفته از اجرای طرح ملی «پنجشنبه‌های تکریم»  است که جمعی از مسئولین استانی ، خانواده شهید «شهید مدافع حرم مهدی قاضی خانی» را مورد تکریم قرار دادند.

این طرح در راستای تکریم و توجه به فعالان حوزه فرهنگی اجتماعی و دینی  خاصه خانواده معظم شهدا و ایثارگران هم‌زمان با شروع هفته دفاع مقدس در سراسر کشور آغاز شد.

*آشنایی نسل جوان با تفکر ازخودگذشتگی  در طرح ملی «پنجشنبه‌های تکریم»

مدیرعامل موسسه مبشران نور گفت: هدف از برگزاری طرح ملی «پنجشنبه های تکریم» ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی نسل جوان با تفکر ازخودگذشتگی است.

«محمدرضا قنبرطلب» افزود: باز نشر تفکر ایثار و از خودگذشتگی و حفظ خاک و استقلال کشور با محوریت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و با موضوع بازدید و تکریم خانواده های شهداء و ایثارگران و به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این طرح موجب تقویت ارتباط با خانواده های معظم شهدا شده است که به تبع آن برکت و فیض شهدا نیز قسمت ما خواهد شد، تصریح کرد: مسئولان به همراه فعالان فرهنگی جامعه با حضور در منزل شهدای شهر و منطقه خود، ضمن تکریم خانواده معظم شهدا، وصایای شهدا را نیز بازخوانی می کنند.

مدیرعامل موسسه مبشران نور ، انتشار وصیت نامه و زندگی نامه شهدا به صورت مکتوب و مصور و با عنوان پویش «سه شنبه های تکریم» را از برنامه های آینده این طرح عنوان کرد.

شناسایی و تکریم خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان از مهمترین اهداف برگزاری این طرح است.

خاطرنشان می شود:«شهید مهدی قاضی‌خانی به عنوان مدافع حرم در سال ۱۳۹۴ به سوریه اعزام شد. بعد از گذشت ۲۱ روز در مبارزه با تروریستهای تکفیری در ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۴ در ۲۸سالگی به شهادت رسید.

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =