اسفند, 1399 بدون نظر اخبار, اخبار موسسه

با هدف کمک رسانی به آسیب دیدگان زلزله سی سخت گروه جهادی موسسه مبشران نور  اعزام شد.

محمدرضا قنبرطلب مدیرعامل موسسه مبشران نور افزود: این گروه جهادی شامل ۵۰ دانشجوی بسیجی است که فردا در سی سخت استقرار خواهند یافت.

قنبرطلب تصریح کرد: مدت اعزام و حضور این افراد برای خدمت به مناطق زلزله زده سی سخت ۱۰ روز است.

وی ادامه داد: در راستای کمک به مناطق زلزله زده علاوه بر اعزام این گروه جهادی توسط موسسه مبشران نور بخشی از کمک ها از قبیل پتو و پلاستیک برای روزهای سرد و برفی، آب معدنی، بسته غذایی بحران و غیره به این مناطق ارسال شده است.

وی عنوان کرد: بسته های غذایی در نظر گرفته شده حدود 750  بسته است که حاوی ضروریات زلزله زدگان در مواقع بحران است.

مدیرعامل موسسه مبشران نور ابراز داشت: این گروه جهادی با انعکاس وقایع و محرومیت های استان به ویژه دنا شرایط حضور مابقی گروه های جهادی را برای بازسازی این منطقه زلزله زده فراهم می کنند.

همچنین ایشان با توجه به سرمای منفی شش درجه مناطق زلزله زده ضمن دعوت از گروه های جهادی و مردمی خواستار برپایی موکب های پذیرایی از مردم آسیب دیده شهر سی سخت شد

پیش از این، همین دانشجویان مومن، نخبه و جهادگر استان کهگیلویه وبویراحمدی در حرکتی خودجوش، خیرخواهانه وایثارگرایانه در بحران بیماری کرونا همگام با سایر گروه های مردمی علاوه بر تولید وتامین ماسک وسایر اقلام بهداشتی مورد نیاز برای کادر بهداشت و درمان در سطح استان و بیمارستان ها اقدام به جمع آوری و توزیع کمک های مومنانه و بسته های معیشتی میان محرومان و افراد کم بضاعت کرده اند.

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی۵.۶ دهم ریشتر ، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه ؛چهارشنبه شب شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند. مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد این زمین لرزه در عمق ۸ کیلومتری زمین اتفاق افتاد..

براساس این گزارش ،زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد ، ۱۹کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است .

این زمین لرزه در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت هم احساس شد.

۱۲ فروردین سال ۹۷ نیز زمین لرزه ۵.۶ ریشتری در شهرهای سی سخت و یاسوج خساراتی به بار آورد.

سی سخت با ۷ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 15 =